Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yer


1 - Hősök tere  -  KAHRAMANLAR MEYDANI
2 - Aziz Stephen Bazilikası 
3 - Matthias Kilisesi Buda tarafında Buda kalesine yakındır
4 - Halaszbastya -  BALIKÇILAR BURCU , Buda kalesi Matyas Kilisesine oldukça yakın Buda tarafındadır,
5 - Vajdahunyad vara - Vajda Hunyad Kalesi Peste tarafında olup Kahramanlar meydanının arkasında sol tarafta yer alır,
6 - Chain Bridge (Budapeşte) Zincirli Köprü Budapetenin en çok fotoğraflanan temasıdır diyebilirim,
7 - Macar Demiryolu Müzesi 
8 - Memento Park 
9 - Museum of Fine Arts    - Sanat Müzesi 
10 Buda Castle Labyrinth  - Meşhur Buda kalesi

Göçmen olup ta iş aramak için değil,böyle bir düşünceniz var ise burası size göre yanlış ülke katagorisinde lakin yatırım için fırsatlar ülkesi.

2004 Yılı itibari ile Avrupa Birliğine üye ülkedir ayrıca shengen'e bağlıdır kuralları vardır ne ise o uygulanır,Üstüne basa basa söylüyorum bu sebep ile Türk vatandaşlarına mutlaka vize gerekir yeşil ve diplomatik pasaportlar hariç,son zamanlarda her zaman olduğu gibi basında vize konusunda (shengen ülkeleri) yalan yanlış bilgiler var şiddet ile konuyorum bunları tirajı 500 bin olan gazetlerde haber bunlar vize kalktı diyor arkadaşım yok böyle bir şey yalan dolan kandırmaca,kopyala yapıştır şeklinde haber olmaz bir devlet yetkilisi istedi diye Avrupa vizeyi kaldırmaz 60 senedir kalkmadı gene kalkmıyaktır bunlar hayal ürünüdür ve politik malzemeler ile halkımızı uyutmaktır,böyle geri zekalı ve ahmakça habercilik anlayışı olmaz olamaz,halkta aptal yerine konmaz.Mağdur olan insanların çığlığı kulaklarıma geliyor işitiyoruz.Burası yol geçen hanı değildir.Kanun ve kaidesi vardır.


AB üyleği konusu had safhada dalga konusu olmuştur AB yetkilileri artık alaycı tavır ve uslup takınmışlardır bu anlamda.İsim vermek istemiyorum Türkiye benim çocukluğumdan beri aday dedi ...aradan 50 sene geçti.Başvuruyu yapanlar şu an kara toprak oldu...Hepsinin mekanı cennet olsun.

Budapeşte gezilecek yerler

Unknown

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder