Momento Park - Budapeşte (Kominist Dönem sonrası oluşturulan park)

Değerli okurlar son günlerde sıkça sorulan ve gündeme gelen konuyu sizler ile paylaşmadan edemiyeceğim,
Konunun özeti Avrupada artık alay konusu olan Türkiyenin AB üyeliği shengen vizesi ve Macaristana vizenin kaldırılması konusu,

Göçmen olup ta iş aramak için değil,böyle bir düşünceniz var ise burası size göre yanlış ülke katagorisinde lakin yatırım için fırsatlar ülkesi.

2004 Yılı itibari ile Avrupa Birliğine üye ülkedir ayrıca shengen'e bağlıdır kuralları vardır ne ise o uygulanır,Üstüne basa basa söylüyorum bu sebep ile Türk vatandaşlarına mutlaka vize gerekir yeşil ve diplomatik pasaportlar hariç,son zamanlarda her zaman olduğu gibi basında vize konusunda (shengen ülkeleri) yalan yanlış bilgiler var şiddet ile konuyorum bunları tirajı 500 bin olan gazetlerde haber bunlar vize kalktı diyor arkadaşım yok böyle bir şey yalan dolan kandırmaca,kopyala yapıştır şeklinde haber olmaz bir devlet yetkilisi istedi diye Avrupa vizeyi kaldırmaz 60 senedir kalkmadı gene kalkmıyaktır bunlar hayal ürünüdür ve politik malzemeler ile halkımızı uyutmaktır,böyle geri zekalı ve ahmakça habercilik anlayışı olmaz olamaz,halkta aptal yerine konmaz.Mağdur olan insanların çığlığı kulaklarıma geliyor işitiyoruz.Burası yol geçen hanı değildir.Kanun ve kaidesi vardır.


AB üyleği konusu had safhada dalga konusu olmuştur AB yetkilileri artık alaycı tavır ve uslup takınmışlardır bu anlamda.İsim vermek istemiyorum Türkiye benim çocukluğumdan beri aday dedi ...aradan 50 sene geçti.Başvuruyu yapanlar şu an kara toprak oldu...Hepsinin mekanı cennet olsun.
Tarık TEKEŞ

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

2 yorum:

 1. Eger sizde Avrupanin bu güzel başkentlerinde(Budapeşte,Viyana,Prag vs.)öğrenci olarak gelmek yada tura katılmak orta Avrupa ülkelerini gezmek istioyorsaniz sizlerle paylasmis oldugum bu sitemden bana ulasabilir yazabilirsiniz.
  Avrupa ulklerinde yerelesim vize oturum hakki ve hatta yatirim konularinda sizlerle edinmis oldugum tecrubelerimi de bu site araciligla paylasmak isterim,

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar İTÜ mimarlık bölümü birinci sınıf öğrencisiyim. Budapeştede yüksek lisans yapan bir arkadaşım budapeşteyi gezip görmemi tavsiye etti. Ben de ufak bi araştırma yapmaya başladığımda sizin sitenizle karşılaştım. Öncelikle çok güzel bir site hazırlamışsınız hem bilgi hem fotoğraf hem tecrübe dolu tebrik ederim.
  Budapeştede konaklama ve yemeğimi arkadaşımla haledeciğim lakin Viyana ve Prag'ı da gezmek isterim o kadar gitmişken. Ulaşım için tren mi tavsiye edersiniz ya da konaklamak için neler tavsiye edersiniz?
  Ayrıca Viyana için ortalama kaç gün gereklidir aynı şekilde prag için de ?
  Malumunuz öğrenci olduğumuz için Viyana ve Pragda konaklama için yüksek maaliyetli olmayan,,alternatif , tecrübe dolu önerilerinize ( muhakkak vardır) ihtiyacımız var.
  Viyana ve Prag da yemek hususunda da hassasiyetimiz var ( Domuz eti,jelatini,yağı gibisinden )genel olarak satışta sunulan , marketlerdeki gıdaların içerikleri nasıldır??
  Önerebileceğiniz makul bir tur var mı??
  Bir de Müzelere girişi paralı mı?
  ( İTÜ 'nün bize vermiş olduğu uluslararası öğrenci kimlik kartı ( International Student Identity Card (isic) var. Bu kartla müzelere ücretsiz girelebiliniyor mu?
  Bu coğrafyayı gezmek için en uygun mevsim nedir acaba?

  İlginiz için çok teşekkür ederim

  Saygılarımla

  Furkan FİLİZ

  YanıtlaSil